tr Türkçe en English de Deutsch
KURUMSAL

Basında Biz…

2006 yılından bu yana ilçemizde faaliyette bulunan Umut Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri her geçen gün yenilenmesi, yeni kurumları bünyesine eklemesi ve örnek bir aile şirketi olması nedeniyle ilçemizde ve bölgemizde adından söz ettiriyor.

Umut Bakım ve Rehabilitasyon Merkezleri Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Camcı’ya aile şirketlerinin Yönetimi, başarısı, bünyesindeki merkezleri ve faaliyet alanları, hedeflerin ve başarılarının sırlarını sorduk. Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Camcı’ya sorduğumuz sorular ve verdiği cevaplar şöyle:

Sizi tanıyabilir miyiz ?

1975 Yunak doğumluyum. İlköğrenimimi Hacıfakılı İlköğretim Okulunda, Orta öğrenimimi Akşehir Atatürk Ortaokulunda, Lise öğrenimimi Akşehir Lisesinde tamamladım. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Sosyal Hizmet Uzmanı olarak mezun oldum.

Ankara Sokak Çocukları Merkezi, Gaziantep Sokak Çocukları Merkezi, Soma Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi, Akhisar Huzur Evi, Manisa İl Sosyal Hizmetler, İzmir Bornova Erkek Yetiştirme Yurdu, Buca Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi, Akşehir Huzur Evi Müdürlüklerinde sosyal hizmet uzmanı olarak yaklaşık on yıl hizmet verdikten sonra istifa ederek kendi işyerimi açtım.

2006 yılından bu yana UMUTEVİM LTD. ŞTİ’nde Yönetim Kurulu başkanı görevini sürdürmekteyim. Evli ve iki çocuk babasıyım. Eşim Hatice Sezgin Camcı da kredi yurtlar kurumunda Akşehir Kız Yurdu müdürü olarak görev yapmaktadır.

Peki Umutevim Limited Şirketi nasıl kuruldu ve faaliyet alanları nelerdir ?

Umutevim Limited Şirketi bir aile şirketidir. Kurucusu babamız, emekli öğretmen Yaşar Camcı’dır. 1971 İvriz Öğretmen okulu mezunudur. Yunak ve köylerinde yıllarca sınıf öğretmenliği ve okul müdürlüğü yaptıktan sonra Akşehir Haydar Tuna İlköğretim Okulu’ndan emekli olmuştur. 2006 yılından bu yana zihinsel engelliler sınıf öğretmeni olarak çalışmaktadır. Ağabeyim Gökhan Camcı, Şirketin Kurucu Müdürüdür. 1974 yunak doğumludur. Evli ve 3 çocuk babasıdır. Akşehir Lisesi mezunu olan Gökhan Bey 1997 yılından bu yana Akşehir sanayi sitesinde esnaflık yapmıştır. Şirketin personel ve idari ve mali işler müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde sürdürmektedir.

Kız kardeşim Ayşe Demiral ise Yatılı bakım Merkezimizin Müdürlüğünü yapmaktadır. Dokuz Eylül İşletme Fakültesi mezunudur. Aynı zamanda, Atatürk üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü mezunudur.

2006 yılında kurulan şirketimiz, İstasyon Caddesi üzerinde kiraladığımız binada, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Umut Evi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi adı ile faaliyetlerine başladı ve 6 ay sonra Yunak ilçesine ikinci şubemizi açtık.

200 özel gereksinimi olan vatandaşımıza Akşehirdeki Merkez binamızda Hizmet vermeye başladık. Akşehirdeki binamızın fiziki anlamda yeterli gelmemesi üzerine, Seyran Mahallesi Kuvayi Milliye Caddesi No:55 adresinde bulunan arsaya 3000 m2 kapalı alana sahip Türkiye’nin en büyük rehabilitasyon merkezlerinden birini yaptırdık. 2010 yılında görkemli bir açılışla bu binamıza taşındık. Bu gün yaklaşık 315 özel gereksinimi olan çocuğumuza en son teknolojik imkanlar dahilinde hizmet vermeye çalışıyoruz. Bu kuruluşumuzun müdürlüğünü çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı Şahide Bolat, 2007 yılından bu yana başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Konya Selçuk Üniversitesi Çocuk Gelişimi mezunu Şahide Bolat 20 yılı aşkın tecrübesini engellilere duyduğu gönül bağıyla buluşturarak başarılı çalışmalara imza atmaktadır. Aynı zamanda Aile Danışmanı olan Şahide hanım, engellilerimizin aileleriyle de başarılı çalışmalar yapmaktadır. Bir engellinin ve ailesinin, tüm sorunlarını kendi sorunuymuş gibi algılayarak, çözüm bulmaya çalışmakta, engellilerimizin, sosyal ve ekonomik haklarını takip ederek ailelerin, engelli bireyleri ile sıkıntısız bir şekilde yaşayabilme kabiliyetlerini psiko-sosyal olarak geliştirmektedir.

2012 yılında ilçemizde çok büyük eksikliği duyulan yatılı bakım merkezimizi Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığına bağlı olarak, İstasyon Cad. No:56 adresinde (BP istasyon yanı) açtık. 120 kapasiteli bu binamızda engelli vatandaşlarımıza 24 saat yatılı bakım merkezinde hizmet vermeye devam ettik.

Bu Saydığınız Kuruluşlarınız engellilerimize ve ailelerine ne tür hizmetler veriyor?

Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezimiz, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak gündüzlü destek eğitimi veren kuruluşumuzdur. Bu merkezimizde, yaklaşık 315, özel gereksinimi olan çocuğumuza destek eğitimi vermekteyiz. Zihinsel engelliler destek eğitim programı, işitme engelliler destek programı, otistik çocuklar destek eğitim programı, özel öğrenme güçlüğü destek eğitim programı olmak üzere 5 ayrı program; 1 müdür, 1 müdür yardımcısı, 5 fizyoterapist, 10 zihinsel engelliler öğretmeni, 2 işitme engelliler öğretmeni, 7 çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni, 4 usta öğretici, 4 memur, 4 şoför kadrosuyla toplam 38 personelimizle hizmet vermekteyiz.

2007 yılında Milli Eğitim Bakanlık Müfettişlerince, bölgenin en iyi rehabilitasyon merkezi seçilerek, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğünce takdir belgesi ile ödüllendirildik.

Mimarisi özel eğitim okuluna uygun olarak planlanan ve inşaası tamamlanan Akşehir deki binamız; 40 derslik, fizik tedavi salonları ve idari bölümleri ile engellilerin erişilebilirliğine dikkat edilerek hazırlanmış ve hizmete açılmıştır.

2012 yılında İstasyon Caddesi üzerindeki, Polis Merkezi Yanında bulunan 5 katlı yurt binasına Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı 120 kapasiteli yatılı bakım merkezimizi açtık. Bu kuruluşumuzun tam kapasiteye ulaşmasıyla, Yeni Mahalle Taşkın Sokakta aldığımız 7000 m2 arsa üzerine; bedensel, zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek toplam 7500 m2 kapalı alana sahip 3 bloktan oluşan yatılı bakım merkezimizi yaptık. 2015 yılında faaliyet e geçen bakım merkezimizde, halen 223 engelli vatandaşımıza 24 saat yatılı hizmet vermekteyiz.

Bedensel, ruhsal ve zihinsel ağır engelli vatandaşlarımıza yaklaşık 130 personelimizle 3 vardiya, profesyonel olarak sınırsız hizmet verilmektedir. Bakım merkezimizde, 1 müdür, 1 idari müdür, 4 sosyal hizmet uzmanı, 1 fizyoterapist, 1 çocuk gelişimi uzmanı, 12 hemşire, ve 110 bakım personeliyle hizmeti ifa etmeye çalışmaktayız. Elişi atölyelerimiz ve trikotaj kurslarımızla engellilerimizin boş zamanlarını en iyi şekilde geçirmeleri sağlıyoruz. Bu kuruluşumuzun müdürü Sosyal Hizmet Uzmanı Ayşe Demiraldır. Engellilere tam bir gönül bağıyla bağlı olan müdürümüz Ayşe hanım başarılı çalışmalarıyla bakım merkezinin vazgeçilmezi olmuştur.

2017 yılında hizmet verdiğimiz vatandaşlarımızın sayısının 500 leri aşması, çalışan personel sayımızın 170 lere ulaşmasıyla , UMUT SOSYAL TESİSLERİNİ Seyran Mahallesi 33116 Sokak No: 11 adresinde açtık. Bu tesisimizde tüm sosyal etkinliklerimizi planlı, programlı olarak yerine getirmekteyiz.

2019 Ocak ayında; Selçuk Mahallesi 24 Agustos Caddesi 76 E (Afyon Caddesi) adresine şirketimizin irtibat bürosunu açtık. Özel eğitime ve bakım hizmetlerine ihtiyacı olan vatandaşlarımızın, ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilecekleri İRTİBAT BÜROMUZ, sabah 08.00 - 18.00 saatleri arasında açık olacaktır.

Yeni projeleriniz var mı, varsa nelerdir?

Yeni Mahalle Taşkın sokakta hizmet vermekte olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı 223 kapasiteye sahip binamızın tam kapasiteye ulaşması nedeniyle, Seyran Mahallesinde bulunan 11 bin metrekare arsamıza, bedensel, zihinsel ve ruhsal engelli vatandaşlarımıza Avrupa standartlarının üzerinde hizmet verecek toplam 10 bin m2 kapalı alanına sahip 3 blok YATILI BAKIM MERKEZİ inşaatı yapacağız.

Bu bina Türkiyedeki en büyük bakım merkezlerinden biri olacak. 300 engelli vatandaşımıza hizmet verebilecek ve yaklaşık 200 yeni istihdam sağlayacak. İnşaatını 2019 Aralık ayına kadar tamamlamayı düşündüğümüz bu binamızda, her engel grubuna ait uygulama bahçeleri, hayvan barınakları ve spor tesisleri olacak. Engellinin kendisini evinde hissedebileceği samimiyette ve otel konforunda oluşturacağımız bakım merkezimiz, Bakım alanında yine çığır açacak ve ülkemizde ilçemizin adını yine övgüyle söz ettirecektir.

Yine Seyran Mahallesi, Hars Makine karşısında bulunan arsamıza, ülkemizde bir ilk olacak olan PALYATİF MERKEZİNİ 2020 yılı içerisinde faaliyete sokacağız. 3000 metrekare arazi üzerine, 4000metre kare kapalı alana sahip inşa edilecek, 200 yataklı bu merkezimizde, yatağa bağımlı hâle gelmiş vatandaşlarımıza bakım ve sağlık hizmeti sunacağız. Kanser hastası olup , son evreye gelmiş ve ciddi bir sağlık ve bakım hizmeti alması gereken vatandaşlarımıza ve ailelerine sonuna kadar destek olacağız. Bu merkezimiz de de 120 Akşehirli vatandaşımızı istihdam edeceğiz.

Sultandağı ilçesinde bulunan 7500 metre kare arazimize 300 yataklı YATILI BAKIM MERKEZİMİZ de 2021 yılı içerisinde faaliyete geçecek projelerimizden bir tanesi. Bu merkezimizde de 200 vatandaşımızı istihdam edeceğiz.

Büyük projelere imza atıyorsunuz ve atmaya da devam ediyorsunuz. Bu başarınızı neye borçlusunuz?

Başarımı aileme borçluyum. Ailem derken kesinlikle çalışanlarımı kesinlikle ayırmıyorum. Yapığımız işler gönül işlidir. Bir engelliyi sevmeden, sadece maddi kaygılarla yapacak işler değildir. 2006 yılından bu yana birlikte çalıştığım, Müdürlerim, memurlarım, öğretmenlerim, fizyoterapistlerim, hemşirelerim, yardımcı personellerim, şoförlerim tam bir uyum içinde çalışmakta ve kendilerini engelli ve ailelerine yardımcı olmak üzere adamışlardır. Ekip çalışmasına inanan bir insanım. Başarılara, 170 kişilik dev bir kadroyla imza atıyoruz.

Ailem derken engellilerimizi ve anne babalarını da ayırmıyorum. Onların, bizleri sahiplenmeleri, kendi ailelerinin bir parçası olarak görmeleri de başarılı olmamızda en büyük etkenlerindendir. Bugüne kadar bizlerin ve engellilerimizin sorunlarının çözülmesinde gönülden yanımızda olan tüm kamu kurum ve kuruluşları ile Akşehir halkına da sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Özellikle her faaliyetimizde acı ve tatlı günlerimizde yanımızda olan siz değerli basın mensuplarını da unutmamak gerekiyor. Akşehir in yerel basını olarak engellilerimizin sorunlarını, faaliyetlerini, mutluluklarını manşetten vermekten çekinmediniz. Sizlere de sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Son olarak istedikleriniz nelerdir?

Türkiye İstatistik kurumunun verilerine göre Ülkemiz nüfusunun yaklaşık yüzde 10’unun engelli olduğu kabul edilmektedir. Buna göre Akşehir ve çevresinde yaklaşık 10 bine yakın engelli olduğunu kabul edebiliriz. Bu engellilerimize ulaşmak ve en iyi hizmetleri sunmak için elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.

Umutevi ailesi olarak bizler, engelleri aşmak ve engellilerimize umut olmak için yolumuza devam edeceğiz.

Ziyaretçilerimizin yaşam kalitelerini artırarak, bakım ve rehabilitasyonları için verdiğimiz hizmetler, aldığımız kalite sertifikaları ile onaylıdır!

WhatsApp Destek
Yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen Bize Sorun
Aşağıdaki temsilcilerimden bilgi alabilirsiniz
Temsilci
Online