tr Türkçe en English de Deutsch
KURUMSAL

Hakkımızda

2006 yılında kurulan şirketimiz, İstasyon Caddesi üzerinde kiraladığımız binada, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Umut Evi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi adı ile faaliyetlerine başladı ve 6 ay sonra Yunak ilçesine ikinci şubemizi açtık.200 özel gereksinimi olan vatandaşımıza Akşehir'deki merkez binamızda hizmet vermeye başladık. Akşehir'deki binamızın fiziki anlamda yeterli gelmemesi üzerine, Seyran Mahallesi Kuvâ-yi Milliye Caddesi No:55 adresinde bulunan arsaya 3000 m2 kapalı alana sahip Türkiye’nin en büyük rehabilitasyon merkezlerinden birini yaptık. Bugün yaklaşık 315 özel gereksinimi olan çocuğumuza en son teknolojik imkanlar dahilinde hizmet vermeye çalışıyoruz.
Ülkemizde bakım merkezi ihtiyacı dolayısıyla 2012 yılında Akşehir Yeni mahalle 34068 sokak da ilk bakım evimizi açtık.223 engelli vatandaşımıza 3 grupta hizmet veren kurumumuz 3 blok şeklinde 120 kişiye de iş istihdamı sağlmaktadır.2021 yılı itibariyle de Seyran mahallesi Tunahan Caddesin de 300 kişi kapasiteli 2.bakım merkezimizi açtık. Açtığımız bu bina profesyonel manâda Türkiye'nin en büyük bakım merkezi statüsündedir. Bakım merkezlerimizin hepsinde her engel grubuna ait uygulama bahçeleri, hayvan barınakları, halı ve resim atölyeleri, çocuk parkları, spor aletleri, fizik tedavi bandı ve basketbol, voleybol ve futbol sahaları ile oyun salonları(atâri, masa tenisi vs.) mevcuttur.
Kuruluş uzman kadromuzda; sosyal hizmet uzmanı(sosyal çalışmacı),hemşire(sağlık personeli), hemşire yardımcıları, sağlık teknisyenleri, sertifikalı bakım personelleri, temizlik personelleri, şoför ve aşçı 7/24 bakım hizmeti vermektedir. Bina içerisinde bulunan birimlerin koordineli ve verimli çalışmaları öngörülerek özverili bir katkı amaçlanmış hedef listemizde; engelli ve yaşlı kesimin refahı ve aktif yaş almaları, buna istinaden yüksek yararları önceliğimizdir.
Bakım merkezinde psiko-sosyal destek hizmetlerini yöneten meslek elemanlarımız; engelli bireylerin ruhsal ve duygusal işleyişlerini kontrol edip düzenlemek üzere bireysel görüşme ve etkinlikler düzenlemektedir. Psiko-sosyal destek hizmeti sunan meslek elemanları ve akabinde sağlık hizmetlerinden sorumlu hemşire kadromuz ile engelli bireylerin verimli şekilde vakit geçirmeleri ve yaşam koşullarını üst seviyede tutmak amacıyla planlanan hedef faaliyet ve uygulamalar ile refah seviyesinin arttırılması amaçlanan, mevcut ruhsal, zihinsel veya bedensel rahatsızlıklarından dolayı yetersizlerinin olduğu düşünülen bireylerin kuramsal veriler açısından aktifleşmeleri amaçlanmakta ve planlanan faaliyetler ilgili odak ile şekillenmektedir.
Mevcut destek hizmetlerine ek olarak Halk Eğitim Merkezi tarafından yönlendirilmiş olan usta öğreticiler ile engelli bireylerin günlük yaşam aktivitelerini ve yaşayışlarını daha aktif ve olağan seyrini daha verimli geçirmeleri için hizmet vermektedir.
Bilhassa gerekli ehemmiyetin sağlanması gerektiği düşünülen; olağan seyirde devam eden mevcut rahatsızlıkların tedavisinin en verimli şekilde yapılması planlanan ve uygulamaya geçirilen sağlık hizmeti konusunda alanında uzmanlaşmış kadro ile koordineli bir bakım hizmeti sunulmakta olup, katlar içerisinde bulunan engelli ve yaşlı bireylere tüm yaşam koşullarını artıya çevirecek, bakıma muhtaç kesimin her ihtiyacını karşılayabilecek düzeyde gelişmiş olan hemşire yardımcıları, sağlık teknisyenleri, yaşlı bakım teknikerleri ve sertifikalı bakım personelleri 7/24 hizmet vermektedir. Kuruluş içerisindeki hizmet kadrosunun tamamı İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ne katılarak genel işleyiş, risk, müdahale ve ehemmiyet konusunda bilinçlendirilmiş kişilerdir. Personel refahını gözeterek uygulanmakta olan iş yeri hekim sistemi ile tüm personellerin rutin muayeneleri ve mevcut rahatsızlıkları kontrol ve tedavi altına alınmaktadır.
Ruhsal,zihinsel be bedensel engelli bireylere hizmet veren kuruluşumuzda yaş almış olmasından veya bedensel diğer engellerinden dolayı üst düzey bakıma ihtiyaç duyan palyatif, yatağa bağımlı bireyler için oluşturulmuş birim ile spesifik hizmet benimsenerek bakım hizmeti sağlayan personellerin konu ehemmiyeti ile alakalı eğitim ve katılımları sağlanmaktadır.
Mevcut rahatsızlıkları sebebi ile tedavi ve planlamaların düzenli şekilde devam etmesi gereken ve herhangi bir müdahalenin gecikmemesi gereken engelli bireylerin Akşehir Devlet Hastanesi ile koordineli şekilde hekim desteği sağlanmakta olup, ilgili uzman hekimlerin(Psikiyatri, Nöroloji,Dahiliye vs.) kurum içerisinde haftalık periyotlarla vizitleri ve muayeneleri gerçekleştirilmektedir.
Engelli bireylerin yaşam faaliyetlerini kısıtlayıcı durumların oluşması halinde gerekli bakım hizmeti dışında uzman fizyoterapistlerin bakım hizmetine ek olarak tedavi sürecine dahil olmaları için gerekli olağan gerçekleştirilmiş olup, haftalık periyotlar halinde hizmet verme devamlılığı sağlanmaktadır.
Engellilerimizin kendini evinde hissedebileceği samimiyet ve otel konforunda oluşturduğumuz binalarımızın hepsinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca verilen "Erişebilir Belgesi " mevcuttur.


Ziyaretçilerimizin yaşam kalitelerini artırarak, bakım ve rehabilitasyonları için verdiğimiz hizmetler, aldığımız kalite sertifikaları ile onaylıdır!

WhatsApp Destek
Yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen Bize Sorun
Aşağıdaki temsilcilerimden bilgi alabilirsiniz
Temsilci
Online