tr Türkçe en English de Deutsch
KURUMSAL

Hasta Kabul Şartlarımız

Özel Ödenek ile Kabul Şartları

Ödeneği kendisi/ailesi tarafından ödenen kişiler için başvuru şekli;

1- Sağlık Kurulu Raporu

  • Tam Bağımlı olma şartı bulunmamaktadır.
  • Devlet Hastanelerinin Sağlık Kurulu Polikliniğinden alınmalı.

2- Ruhsal ve Zihinsel Engellilerde Vasi Kararı (Vasiliğe yeni başvuruldu/başvurulacak ise Vasi adayanın adliyeden "Tevzi Formu” alması ve bize getirmesi gerekmektedir.)

3- Hastanın ücret durumu istediği odaya ve engel durumuna bağlı olarak değişmektedir. Bu nedenle hasta yakınının ücret konusunda Sorumlu Müdür veya Kurucu Müdür ile görüşülmesi gerekmektedir.

Özel Ödenek ile Kabul için Gerekli Evraklar

1- Engelli yakının veya vasisinin Kuruma vereceği dilekçe,

2- Engelliye ait nüfus cüzdanı örneği,

3- Sağlık Kurulu Raporu

4- Engelliye ait 4 adet fotoğraf

Devlet Ödeneği ile Kabul Şartları

Ödeneği devlet (AÇSHB) tarafından ödenen kişiler için başvuru şekli;

1- Sağlık Kurulu Raporu

  • Tam Bağımlı olması şartı bulunmaktadır.
  • Devlet Hastanelerinin Sağlık Kurulu Polikliniğinden alınmalı.

2- Engelli bireyin yaşadığı evdeki gelir toplamının kişi sayısına bölünmesi sonucu oluşan kişi başı gelirin, asgari ücretin 3/2 sinden az olması gerekmektedir. Yani ailedeki kişi başı gelirin 1402TL’den az olması gerekir. (Örneğin; Engelli bireyin kaldığı evde 3 kişi yaşamaktaysa, 2 kişinin resmi olarak maaşı ya da geliri varsa ve maaş ve gelirlerin toplamı 4000 TL ise; örnek verilen ailedeki kişi başı gelir 4000/3=1333 TL’dir. Yani 1402 TL’den az olduğu için kişi başı gelir (1333TL) bu şartlardaki bir engelli diğer şartları da taşıyorsa ödeneği devlet tarafından karşılanabilir.)

Bu şartları taşıyan ailenin aşağıda yazılı olan belgeler ile birlikte bulunduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl/İlçe Müdürlüğü’ne başvurması gerekmektedir.

Devlet Hastası Kabulü için Gerekli Evraklar

1- Sağlık Kurulu Raporu (Tam Bağımlı olması şarttır.)

2- Vasilik kararı (Eğer yeni başvurulacaksa ya da yeni başvurulduysa Adliyeden alınacak "Tevzi Formu” )

3- Engellinin yaşadığı yerin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl/İlçe Müdürlüğü’ne yazılacak dilekçe. (Dilekçede Kurumumuzun adının belirtilmesi şarttır. Yani "Engellimi Isparta ilindeki Özel Gardenya Bakım Merkezine yerleştirmek istiyorum” yazılması gerekmektedir.)

4- Bu evraklar bağlı bulundukları ilçe kaymakamlığın içindeki Sosyal Hizmet Uzmanlarının yatılı bakım servisine, vasisi tarafından yönlendirilecektir.

Ziyaretçilerimizin yaşam kalitelerini artırarak, bakım ve rehabilitasyonları için verdiğimiz hizmetler, aldığımız kalite sertifikaları ile onaylıdır!

WhatsApp Destek
Yardıma mı ihtiyacınız var? Hemen Bize Sorun
Aşağıdaki temsilcilerimden bilgi alabilirsiniz
Temsilci
Online